logo strony

 

lokalne grupy

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! działa w Polsce od 2000 roku. Jesteśmy pozarządową organizacją skupiającą osoby, którym nie jest obcy los zwierząt. W ramach poszerzania pełnego empatii podejścia do świata zwierząt regularnie prowadzimy kampanie informacyjnie, prelekcje w szkołach oraz organizujemy pikiety i manifestacje. Koncentrujemy się na działaniach promujących opiekę nad zwierzętami i ochronę praw zwierząt. Robimy wszystko,  aby nasze akcje obejmowały całą Polskę, a nie tylko Warszawę, w której mamy siedzibę, dlatego posiadamy w kilkunastu miastach grupy lokalne zrzeszające wolontariuszy aktywnie realizujących założenia naszej organizacji.

Poniżej przedstawiamy aktualną mapkę grup aktywistycznych, które czynnie włączają się w kampanie prowadzone przez naszą Fundację.

  1. Warszawa  warszawa@viva.org.pl
  2. Łódź lodz@viva.org.pl
  3. Trójmiasto gdansk@viva.org.pl
  4. Piła pila@viva.org.pl
  5. Zawiercie zawiercie@viva.org.pl
  6. Katowice katowice@viva.org.pl
  7. Kielce kielce@viva.org.pl
  8. Świdnica swidnica@viva.org.pl
  9. Leszno leszno@viva.org.pl
  10. Poznań poznan@viva.org.pl
  11. Wrocław wroclaw@viva.org.pl
  12. Szczytno szczytno@viva.org.pl
  13. Ostrołęka ostroleka@viva.org.pl
  14. Kraków krakow@viva.org.pl
  15. Toruń torun@viva.org.pl
  16. Stargard stargard@viva.org.pl
  17. Białystok bialystok@viva.org.pl
  18. Lublin lublin@viva.org.pl

     

Chcesz razem z nami pomagać zwierzętom? Zacznij działać lokalnie! Stwórz grupę Vivy w swoim mieście.

Co może robić grupa lokalna?

  • • organizować happeningi uliczne promujące prawa zwierząt
  • • organizować protesty pod cyrkami
  • • organizować wege targi i pikniki
  • • organizować warsztaty kulinarne
  • • organizować pokazy filmów i wykłady
  • • prowadzić prelekcje w szkołach
  • • współpracować z lokalnymi władzami i mediami
  • • prowadzić lokalny fanpage o tematyce prozwierzęcej

 

Kto może zostać koordynatorem grupy lokalnej?

Koordynatorem grupy lokalnej może zostać osoba pełnoletnia będąca wege. Ważne, aby miała w sobie cechy lidera, umiała komunikować się  w zespole i dobrze czuła się w roli organizatora.

Kto może działać w grupie lokalnej?

Wolontariuszem grupy lokalnej może zostać każdy, któremu leży na sercu dobro zwierząt – bez względu na wiek, płeć ,czy poglądy.

Co oferujemy grupom lokalnym?

 

  • szkolenia  dla wolontariuszy
  • darmowe materiały ulotkowe
  • stałą pomoc i wsparcie w działaniach ze strony koordynatora grup lokalnych
  • doradztwo prawne

 

Czujesz się na siłach, aby stworzyć lokalną grupę? Wypełnij krótki kwestionariusz wyślij go do Magdy – naszej koordynatorki: magda.j@viva.org.pl

Poza grupami aktywistycznymi od lat działają grupy zajmujące się bezpośrednią pomocą zwierzętom:


 

Nazwa – obszar działania

E-mail

Nr konta

4Dogs – Warszawa i okolice

4dogs@viva.org.pl

47 2030 0045 1110 0000 0255 4530

Bezbronne Zwierzęta – Rumia

bezbronnezwierzeta@viva.org.pl

63 2030 0045 1110 0000 0255 4630

Grupa Krasnostawska – Krasnystaw

krasnystaw@viva.org.pl

10 2030 0045 1110 0000 0255 8300 (dopisek: Krasnystaw)

Grupa Pomocy Kotom MRAU – Warszawa

mrau@viva.org.pl

93 2030 0045 1110 0000 0255 7970

Gryzonie – cała Polska

gryzonie.adopcje@viva.org.pl

gryzonie.interwencje@viva.org.pl

gryzonie.wolontariat@viva.org.pl

88 2030 0045 1110 0000 0255 5150

Interwencje – Warszawa i okolice

interwencje@viva.org.pl

36 2030 0045 1110 0000 0255 7250

Koci Szczecin – Szczecin

kociszczecin@viva.org.pl

43 2030 0045 1110 0000 0279 3610 

Kocia Łapka – Warszawa, Pruszków

kocialapka@viva.org.pl

02 2030 0045 1110 0000 0255 7280

Koty i Spółka – Warszawa

kotyispolka@viva.org.pl

76 2030 0045 1110 0000 0255 7500

Koty spod Mostu – Warszawa

kotyspodmostu@viva.org.pl

12 2030 0045 1110 0000 0279 3780

Kotylion – Łódź

 

kotylion@viva.org.pl

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830

Mamy Kota – Kraków

 

mamykota@viva.org.pl

26 2030 0045 1110 0000 0255 8400

Miau-Adopcje – Trójmiasto

miau-adopcje@viva.org.pl

84 2030 0045 1110 0000 0255 8520 

Miauczykotek – Pabianice

 

miauczykotek@viva.org.pl

29 2030 0045 1110 0000 0255 7570

Pomorski Koci Dom Tymczasowy – Trójmiasto, Gryfice

pkdt@viva.org.pl

12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 

ProFelis – Warszawa

vivaprofelis@viva.org.pl

10 2030 0045 1110 0000 0272 4170

Pruszkowski Dom Tymczasowy – Pruszków

pruszkowskidt@viva.org.pl

65 2030 0045 1110 0000 0255 8280

Psom na Pomoc – Warszawa i okolice

psomnapomoc@viva.org.pl

20 2030 0045 1110 0000 0255 8120

Psy Niczyje – Warszawa i okolice

psyniczyje@viva.org.pl

78 2030 0045 1110 0000 0255 8240

Ptasia Sanitariuszka – Warszawa

ptasiasanitariuszka@viva.org.pl

63 2030 0045 1110 0000 0255 7540

Ratuj Konie – cała Polska

info@ratujkonie.pl

23 2030 0045 1110 0000 0255 8260

73 2030 0045 1110 0000 0255 8330

Sznaucery w Potrzebie – cała Polska

sznaucery@viva.org.pl

68 2030 0045 1110 0000 0255 8420

Tylko Przyjaciele Zwierząt – Opoczno

tpz@viva.org.pl

02 2030 0045 1110 0000 0255 8250

Zaginął Dom – cała Polska

zd@viva.org.pl

44 2030 0045 1110 0000 0255 8270

Zwierzaki z Mazowsza – okolice Warszawy

zwierzakizmazowsza@viva.org.pl

95 2030 0045 1110 0000 0261 1090

Zwierzaki z Mińska – Mińsk Mazowiecki i okolice

zwierzakizminska@viva.org.pl

63 2030 0045 11100000 0260 1190

 

Pliki do pobrania:

 

Instagram